Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

30 maja Spar Group podpisał umowę kupna udziałów w sieci Piotr i Pawełdlahandlu.pl - 31 maja 2019 09:40


30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejmie większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners. Na stronie internetowej funduszu nie ma jednak żadnej wzmianki o podpisaniu ww. umowy.

Tym samym domknięty został proces inwestycyjny o którym strony informowały 26 kwietnia. Następnym krokiem będzie uzyskanie zgody Prezesa UOKiK, do którego zostanie złożony wniosek w najbliższym możliwym czasie. Szczegóły transakcji zostaną przedstawione po uzyskaniu wymaganych prawem zgód.

- Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreśla Marek Miętka, prezes sieci.
– Pozyskanie doświadczonego i międzynarodowego inwestora, jakim jest globalna sieć Spar to zasoby, wiedza oraz doświadczenie jakie wnosi do Piotra i Pawła ta transakcja. To przede wszystkim poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i miejsc pracy dla pracowników – dodaje.

- Cieszymy się ze sfinalizowania transakcji z siecią Piotr i Paweł, przed nami niezwykle ważny proces zatwierdzenia tej transakcji przez prezesa UOKiK – podkreśla Rob Philipson, odpowiedzialny za polski rynek z ramienia SPAR Group Ltd. Jesteśmy dumni, że to właśnie polska sieć z tradycjami stanie się częścią globalnej sieci SPAR.