Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Galeria Mokotów będzie miała nową elewacjędlahandlu.pl - 3 czerwca 2019 14:01


Z myślą o klientach zaplanowany został rozpoczynający się wkrótce remont reprezentacyjnej części fasady budynku – wejścia głównego oraz rotundy, którego celem jest nadanie obiektowi nowoczesnego charakteru, dopasowując go w pełni do bogatej oferty i wysokiej jakości usług. W nowej elewacji zostaną wykorzystane przede wszystkim szkło i aluminium, a całość będzie utrzymana w stonowanej kolorystyce i zostanie podkreślona specjalnym oświetleniem elewacyjnym. Zwieńczeniem fasady po remoncie będzie nowy neon Galerii Mokotów.

Nowe oblicze zyska również główne wejście od ulicy Wołoskiej. Tu wiodącym materiałem będzie szkło. W specjalnie zaprojektowanej, ogromnej szklanej witrynie zostaną osadzone duże drzwi obrotowe, stanowiące główny element zmodernizowanego wejścia do Galerii Mokotów od strony ul. Wołoskiej. Odnowiona zostanie również przestrzeń tuż przed wejściem głównym.

– Galeria Mokotów była tworzona i będzie modernizowana zgodnie z założeniami idei zrównoważonego rozwoju, w poszanowaniu środowiska naturalnego oraz ze zobowiązaniem firmy do korzystania z odnawialnych źródeł energii. W procesie planowania najbliższych prac zostały również uwzględnione wszelkie aspekty z tym związane, w tym nowe oświetlenie budynku – mówi Anthony Vesin, Head of Shopping Center Managment Unibail-Rodamco-Westfield Polska.

Wszelkie prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia i ograniczenia mające wpływ na komfort odwiedzających galerię gości. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w czerwcu , a zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Wartość projektu to ok. 20 mln zł. Projekt będzie finansowany przez Unibail-Rodamco-Westfield, a głównym wykonawcą prac będzie firma Rembor.

Galeria Mokotów to nowoczesne centrum handlowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Na powierzchni trzech pięter w galerii handlowej mieści się około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, pełen wybór restauracji i kawiarni, usługi oraz parking na 2300 samochodów.