Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieć ALDI przeniosła zabytkowy schron w Rybniku (wideo)dlahandlu.pl - 15 czerwca 2019 09:07


Schron przy ul. Dąbrówki w Rybniku, odkryty na początku roku na placu budowy nowo powstającego sklepu ALDI, został wczoraj wykopany z ziemi, podniesiony i przygotowany do osadzenia w docelowej lokalizacji. W trakcie podnoszenia okazało się, że obiekt waży więcej niż początkowo zakładano. Jego waga wynosi od 210 do 220 ton.

- Akcja zakończyła się sukcesem, co najważniejsze - schron bez żadnych uszczerbków został przesunięty zgodnie z planem. Doceniamy wsparcie i zaangażowanie współpracujących z nami instytucji. To dla nas szczególnie istotne, gdyż jedną z kluczowych wartości dla ALDI obok dbałości o to, aby nasze sklepy wpisywały się w historyczną i architektoniczną strukturę miasta, jest także wspieranie i rozwój lokalnej społeczności. Liczymy na to, że już wkrótce do nowo otwartego sklepu mieszkańcy przyjdą zarówno na zakupy, jak i po to, by zobaczyć historyczny schron - mówi Mariusz Gajda, kierownik ds. nieruchomości i ekspansji ALDI Polska.

Sieć ALDI wraz z przedstawicielami grupy Zapomniany Rybnik oraz Grupy Operacyjnej „Bielsko” planuje również wykonanie tablicy informacyjno-edukacyjnej upamiętniającej odkrycie i historię schronu. Grupy miłośników zabytków architektury militarnej nie wykluczają również oprowadzania grup po obiekcie po przesunięciu schronu do docelowej lokalizacji.