Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon zapłaci pracownikom więcejdlahandlu.pl - 18 czerwca 2019 09:03


Amazon ogłosił, że podniesie pensje godzinowe w centrach logistyki e-commerce w Polsce: w Sadach k. Poznania, Bielanach Wrocławskich (2 centra), Sosnowcu i Kołbaskowie k. Szczecina. Pracownicy poziomu początkowego otrzymają od 20 PLN/h, a kierownicy zespołów od 25 PLN/h. Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 lipca 2019 r.

- Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę.

 

- Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię specjalną za frekwencję indywidualną 8% i produktywność zespołu do 7%. Oznacza to, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem, który będzie przychodził do pracy zgodnie z grafikiem, zarobi miesięcznie nawet ponad 3 800 PLN brutto, a kierownik zespołu ponad 4 700 PLN brutto” - powiedziała Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon przeanalizował pensje i benefity od ponad 150 innych pracodawców, działających w regionach, gdzie funkcjonują jej centra logistyczne.

Amazon oferuje też darmowy transport do i z pracy na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, ciepłe posiłki za 1 PLN oraz program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez ponad 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 000 miejsc pracy. Wkrótce firma otworzy nowe centrum logistyki w Pawlikowicach w łódzkiem, które rozpoczyna rekrutację. Rozwija się też Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.
Obecnie Amazon prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska specjalistyczne, jak i poziomu początkowego.