Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour i Jeronimo Martins uznają certyfikację oleju palmowegodlahandlu.pl - 18 czerwca 2019 09:31


17 czerwca 2019 r. podpisano deklarację przystąpienia do Koalicji na rzecz zrównoważonego certyfikowania oleju palmowego. Firmy z branż m.in. spożywczej i kosmetycznej oraz handlowej uznały certyfikację RSPO Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego za taką, która gwarantuje zrównoważony charakter upraw i wiarygodne kryteria środowiskowe.

PKZOP chce doprowadzić do zaprzestania wylesiania i dalszej degradacji środowiska, do której doprowadza ekstensywne rolnictwo. Plantacje, którym przyznaje się certyfikat RSPO nie doprowadzają do wylesiania, a co za tym idzie  do utraty siedlisk dzikich zwierząt. Jednocześnie gwarantują godne warunki pracy dla lokalnych społeczności.

PKZOP chce pozyskiwać 100 proc. certyfikowanego oleju najpóźniej do 2023 roku.

W Radzie Naukowej Koalicji zasiedli prof. dr hab. Krzysztof Krygier - były Kierownik Zakładu Technologii Tłuszczów i Koncentratów Żywności w SGGW, dr Małgorzata Roge-Wiśniewska z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym  i Zrównoważonym Rozwojem oraz dr Tomasz Bocheński - analityk z placówki badawczej Frost & Sullivan.  

Lista członków PKZOP:

1. BASF POLSKA

2. CARREFOUR POLSKA

3. CONTROL UNION POLAND SPÓŁKA Z O.O

4. FERRERO POLSKA

5. FORUM ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

6. JERONIMO MARTINS POLSKA

7. LOTTE WEDEL

8. MONDELEZ POLSKA

9. NEPCON

10. NESTLÈ POLSKA

11. UNILEVER POLSKA

12. WWF POLSKA