Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour pozyskał 3,9 mld euro pożyczki na program żywieniowej transformacjidlahandlu.pl - 18 czerwca 2019 10:28


Carrefour rozszerzył dwie linie kredytowe na łączną kwotę 3,9 mld euro. Środki zostaną przeznaczone na CSR-owy program żywieniowej transformacji.

Pierwszy kredyt odnawialny został zrealizowany przez konsorcjum 8 banków na kwotę 1,4 mld euro. Drugi, na kwotę 2,5 mld euro, został wynegocjowany z konsorcjum 21 banków. Umowy dojdą do skutku w czerwcu 2024 r. i mogą zostać przedłużone dwukrotnie na okresy roczne na wniosek Carrefoura.

Transakcje są częścią strategii francuskiego detalisty, polegającej na zabezpieczeniu długoterminowych źródeł finansowania (średni okres kredytowania został wydłużony z 3,1 roku do 5 lat).

Matthieu Malige, dyrektor finansowy sieci, oświadczył: - Jesteśmy dumni z bycia pionierem w operacjach związanych z CSR, co stanowi kolejny krok w dążeniu Carrefoura do objęcia pozycji lidera, jeśli chodzi o jakość żywności w naszych sklepach. Sukces tych transakcji odzwierciedla zaufanie instytucji finansowych do naszej sieci.

Przypomnijmy Grupa Carrefour wdraża Act for Food - program działań na rzecz lepszego jedzenia, ogłoszonego w styczniu 2018 r. Wyrazem tej filozofii jest nowe hasło reklamowe sieci - Wszyscy zasługujemy na najlepsze.

- Rozpoczynamy kampanię Act For Food, by zmieniać postawy zarówno klientów, uświadamiając ich, jak mogą się lepiej odżywiać, jak również producentów, motywując ich do dostarczania na rynek lepszych produktów. Możemy spowodować prawdziwą transformację żywieniową nie tylko na półkach Carrefour, ale na talerzach wszystkich Polaków – powiedział Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska.

Realizując strategię transformacji żywieniowej, Carrefour podejmuje wyzwania związane z bezpieczeństwem żywności, pochodzeniem produktów, poszanowaniem środowiska naturalnego oraz relacjami ze środowiskiem rolniczym.