Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Wkrótce ruszy budowa SKYSAWAdlahandlu.pl - 19 czerwca 2019 20:27


Grupa Kapitałowa PHN podpisała umowę z generalnym wykonawcą inwestycji SKYSAWA, która powstanie przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Budowa obiektu biurowo-handlowego potrwa do drugiego kwartału 2022 roku.

Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN. Wartość kontraktu wynosi  325,17 mln zł.

Prace budowlane na działce przy Świętokrzyskiej rozpoczną się niezwłocznie po przekazaniu placu budowy, które nastąpi jeszcze w tym miesiącu. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, konstrukcyjne oraz prace ziemne. Całość inwestycji potrwa 36 miesięcy - zakończenie budowy budynku A o powierzchni  około 11.500 mkw. planowane jest w drugim kwartale 2021 r., zaś budynku B - wieży liczącej 155 m wysokości w drugim kwartale 2022 r.

SKYSAWA to kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw. Kluczowym atutem inwestycji jest lokalizacja - w ścisłym centrum stolicy, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok Ronda ONZ. SKYSAWA będzie posiadać bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Za komercjalizację inwestycji odpowiada firma doradcza Colliers International.