Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dostawczaki CityBee dostępne dla klientów OBIdlahandlu.pl - 26 czerwca 2019 12:45


Operator wynajmu aut dostawczych na minuty CityBee otwiera się na klientów kolejnej sieci handlowej – charakterystyczne biało-pomarańczowe samochody są dostępne w okolicy 28 sklepów OBI.

OBI to sieć marketów budowlano-ogrodniczych, propagująca ideę „zrób to sam”. Od kwietnia pod 28 sklepami OBI klienci będą mogli wypożyczyć pojemne dostawczaki CityBee.

‒ Kiedy w grudniu 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z IKEA Targówek obiecaliśmy, że to dopiero początek współpracy z sieciami handlowymi. Już trzy miesiące później pojawiliśmy pod sześcioma Centrami Handlowymi M1, a teraz poszerzamy swój zasięg o parkingi OBI. Przełom wiosny i lata to czas, kiedy ludzie rozpoczynają pracę w swoich ogrodach oraz często właśnie teraz decydują się na remont mieszkania czy domu – deklaruje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.

Strefy CityBee utworzone zostały w najbliższej okolicy supermarketów OBI, gdzie do dyspozycji wynajmujących będą dostępne fiaty Ducato i volkswageny Crafter. To sprawdzone i pojemne samochody, które pozwalają przewieźć maszyny, materiały budowlane, meble czy rośliny ogrodowe. Duża przestrzeń ładunkowa w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi umożliwia łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych elementów, np. drzwi, wanny, altany ogrodowej, agregatu prądotwórczego czy kosiarki. Ładunek można zabezpieczyć za pomocą pasów, które są na wyposażeniu aut. Co ważne, samochód wypożyczony spod OBI, nie musi być odstawiony na miejsce, z którego został wynajęty. Można zakończyć w dowolnej strefie CityBee, a nawet przejechać dostawczakiem do innego miasta, w którym dostępna jest usługa.

Sklepy OBI, w okolicy których powstały strefy znajdują się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu oraz na terenie Śląska i Trójmiasta (pełna lista poniżej).
CityBee oferuje unikalny i przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień (brutto). Paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 bezpłatnych minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.
Aplikacja CityBee jest dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Lokalizacja marketów OBI, przy których utworzono strefy CityBee:
1. Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 5,
2. Bydgoszcz, ul. Fabryczna 1,
3. Bytom, Chorzowska 68 ,
4. Bytom, Strzelców Bytomskich 96,
5. Czeladź, Będzińska 80,
6. Gdańsk Przywidzka, ul. Przywidzka 6,
7. Gdańsk, ul. Złota Karczma 26,
8. Gdańsk, ul. Kołobrzeska 26,
9. Gdynia, ul. Kcyńska 27,
10. Katowice, ul. Rolna 4,
11. Kraków, Al. Pokoju 67,
12. Kraków, ul. Wielicka 259,
13. Kraków, Al. Bora Komorowskiego 31,
14. Kraków, ul. Stawowa 68,
15. Lublin, ul. Chemiczna 2,
16. Lublin, ul. Zwycięska 6,
17. Łódź, ul Rokicińska 192,
18. Łódź, ul Szparagowa 3/5,
19. Łódź, ul. Brzezińska 27/29,
20. Łódź, ul. Wieniawskiego 1/3,
21. Marki, ul. Radzymińska 303,
22. Poznań, ul. Szwedzka 2,
23. Tychy, Bielska 109,
24. Tychy, Towarowa 2b,
25. Warszawa, al. Krakowska 102,
26. Warszawa, ul. Puławska 427,
27. Warszawa, ul. Radzymińska 166,
28. Wrocław, ul. Długa 29-35.