Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Alibaba: Do 2030 roku sieć Hema Fresh będzie mieć 2000 placówekdlahandlu.pl za Retail Detail - 3 lipca 2019 10:27


Do 2030 r. Alibaba chce poprzez spółkę zależną Hema Fresh otworzyć sklepy stacjonarne we wszystkich 200 chińskich miastach liczących ponad milion mieszkańców.

Alibaba ma duże plany dotyczące swojej innowacyjnej sieci supermarketów, która została uruchomiona w 2017 r. i obecnie liczy 150 punktów sprzedaży w 21 największych miastach w kraju. W ciągu trzech lat oczekuje się, że sieć podniesie tę liczbę do 2000 placówek.

Supermarkety Hema nie używają kas i umożliwiają klientom korzystanie ze specjalnej aplikacji, która jest podłączona do ich konta Alipay. Skanują oni kody produktów, a płatność odbywa się automatycznie. Hema Fresh to nie tylko sklep, ale także swego rodzaju hurtownia: klienci mogą po prostu zamawiać online i mieć artykuły spożywcze w domu.

Sukces sieci wynika głównie z ogromnej gamy świeżych produktów i możliwości spożywania świeżych posiłków na miejscu. W całym sklepie znajdują się mniejsze stoiska, gdzie klienci mogą skosztować wszelkiego rodzaju potraw. Hema Fresh jest więc nie tylko cyfrowym supermarketem, ale działa również jako restauracja.