Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon otwiera centrum logistyczne koło Bolesławca. Szuka pracownikówdlahandlu.pl - 15 lipca 2019 09:44


Amazon ogłosił plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 000 m2 w Okmianach, k. Bolesławca. Trzecia inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy w regionie. Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon. Będzie to 7. magazyn firmy w Polsce.


- Od 2014 roku wygenerowaliśmy na Dolnym Śląsku ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 000 stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie — powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Firma Amazon rozpoczęła rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy Amazon otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł/godz. brutto i kompleksowe świadczenia dodatkowe.

Jak dodaje Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej: „Oferujemy darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95%. Kwota dofinansowania wynosi do 26 000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat”.

Firma Panattoni jest deweloperem inwestycji. Amazon kontynuuje również rozbudowę Centrum Rozwoju w Gdańsku (650 zatrudnionych) oraz Amazon Web Services w Warszawie.