Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

6. całodobowy supermarket Citronexu ruszy we wrześniudlahandlu.pl - 15 lipca 2019 10:48


Całodobowy supermarket i restauracja uzupełnią ofertę nowego dyskontu paliwowego z ponad 20 stanowiskami w Kątach Wrocławskich. Podobna stacja, największa w Polsce, od niedawna działa przy węźle w Zgorzelcu. Kierowców witają czarno-czerwone barwy.

Przy węźle Kąty Wrocławskie kończy się budowa dyskontu paliwowego. Stacja zaoferuje dwanaście stanowisk tankowania dla samochodów osobowych, pięć dla ciężarowych i dwa dla elektrycznych. W nowym obiekcie znajdzie się również restauracja oraz całodobowy supermarket, który będzie czynny także w niedziele niehandlowe. Stacja ma być oddana do użytku we wrześniu. Obecnie trwa znakowanie obiektu wykonywane przez spółkę Impel Visual Solutions.

Stacja w Kątach Wrocławskich to kolejny Dyskont Paliwowy oznakowany przez Impel Visual Solutions. Poprzednią był obiekt przy węźle autostradowym A4 w Zgorzelcu – największa stacja benzynowa w Polsce, o powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych. Kierowcy mają tam do dyspozycji m.in. 24 stanowiska tankowania i 140 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych. Oprócz stacji paliw w kompleksie znajdują się: market (czynny całą dobę, także w niedziele niehandlowe), restauracja, myjnia dla TIR-ów (4 tunele), bankomat, kantor, a także prysznice i toalety (także dla osób niepełnosprawnych).

Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich będzie szóstą stacją tej marki należącej do Citronexu, który tym samym rozwija swoją działalność w branży paliwowej w zachodniej części Polski. Citronex należy do grona operatorów niezależnych. Z najnowszych danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że największy udział w ryku stacji paliw w Polsce należy właśnie do grupy operatorów składającej się z sieci operatorów niezależnych i pozostałych operatorów niezależnych. Podmioty tej grupy na koniec roku 2018 zarządzały blisko połową stacji paliw w kraju (48,7 proc.). Polski rynek tworzą jeszcze koncerny krajowe, koncerny zagraniczne i hipermarkety. Ich udział to odpowiednio: 29,4 proc., 19,5 proc. i 2,5 proc. Z danych POPiHN wynika także, że w ostatnim czasie na polskim rynku pojawiły się 1122 nowe stacje paliw (w porównaniu do grudnia 2017). W zestawieniu sklasyfikowane są stacje ogólnodostępne i sprzedające co najmniej dwa gatunki paliw: BS i ON. W 2011 roku w Polsce działało 6821 takich stacji. Na koniec 2018 było ich już 7765 (wzrost o około 14% w przeciągu 7 lat). Liczbę stacji autostradowych POPiHN oszacowała na 91.