Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pierwszy Carrefour BIO w Brukseli. Polska nadal czekadlahandlu.pl za esmmagazine - 16 lipca 2019 11:31


Carrefour Belgia otworzył swój pierwszy sklep BIO w gminie Woluwe-Saint-Lambert w Brukseli. Polski rynek nadal czeka.

Sekretarz generalny Carrefour Belgia, Geoffroy Gersdorff, powiedział: „Carrefour chce wspierać swoich klientów w zdrowszej, zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji.

Sklep zajmujący powierzchnię 200 metrów kwadratowych, zaoferuje blisko 3000 pozycji asortymentowych. Obejmują one makaron, warzywa, płatki zbożowe, suszone owoce, herbatę, kawę, cukierki, ciastka i chipsy czekoladowe. Dział serów zaoferuje blisko 22 pozycje w tym takie odmiany jak tomme, roquefort, gorgonzola, gouda i ser kozi.

Detalista zamierza "preferować" produkty pochodzenia belgijskiego i współpracuje w tym zakresie z Tambourine Farm i BONJOUR Maurice. Obecnie około 100 pozycji asortymentowych jest pochodzenia belgijskiego.

Przypomnijmy, że pierwszy Carrefour BIO w Polsce miał ruszyć na początku tego roku. Sieć publikowała ogłoszenia, że szuka pracowników do pierwszej tego typu placówki w Polsce. Sklep miał ruszyć w Warszawie przy ulicy Dobrej. Do tej pory placówka nie została otwarta, ale sieć nie rezygnuje z tego konceptu.