Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

UOKiK zgadza się na przejęcie Piotra i Pawła



dlahandlu.pl - 18 lipca 2019 10:46


Przejęcie Grupy Piotr i Paweł przez New Polish Investments nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. UOKiK wydał zgodę na transakcję. Decyzja została wydana na 2 lata. W tym czasie przedsiębiorcy mają czas na dopełnienie formalności związanych z przejęciem.

O swojej decyzji UOKiK poinformował na Twitterze. Według urzędu przejęcie Grupy przez New Polish Investments (wcześniej działająca pod nazwą Passington Investments) nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. UOKiK nie badał informacji o toczących się na polskich rynku sporach dotyczących licencji i praw do używania znaku SPAR, pod którym będą działały przejęte sklepy.

Przypomnijmy, 30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejmie większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners.

Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreślał w maju  Marek Miętka, prezes sieci.

Przypomnijmy, że między SPAR International a SPAR Polska toczy się szereg postępowań sądowych, w tym o prawo do używania znaku SPAR na terenie Polski oraz czyny nieuczciwej konkurencji.