Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Inne Beczki warzą piwa dla Dużego Benadlahandlu.pl - 23 lipca 2019 09:46


Do oferty Dużego Bena, stworzonej przez Grupę Eurocash sieci marketów alkoholowych, trafiły właśnie dwa rodzaje piwa, które dostępne będą tylko i wyłącznie w sklepach tej marki. Piwo pszeniczne „No PSZEcież” i APA „SatrAPA” warzy dla Dużego Bena jeden z największych browarów rzemieślniczych w Polsce – Inne Beczki.

– Niedawno świętowaliśmy otwarcie 50. placówki i wejście na Dolny Śląsk. Dzisiaj natomiast celebrujemy premierę dwóch nowych piw warzonych przez Inne Beczki specjalnie na zlecenie Dużego Bena – mówi Daniel Nowaczyk, brand manager Dużego Bena. Wprowadzenie do naszej oferty piw na wyłączność to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, szczególnie tych najbardziej wymagających i poszukujących nowych smaków. Stanowią oni już ok. 20% naszych klientów. To właśnie z myślą o nich, postanowiliśmy pójść o krok dalej i dać im samym możliwość udziału w tym procesie tworzenia nowych produktów. To oni w formie głosowania na Facebooku zdecydowali o ich nazwie. Tak powstało piwo pszeniczne, niefiltrowane „No PSZEcież” i APA „SatrAPA”.

– Warto odnieść się również krótko do walorów smakowych tych piw i ich receptury. Bazą dla nich są regularne style pszeniczne i APA ważone przez browar Inne Beczki. Jednak dodatkowo piwa te zostały udoskonalone tak, by zapewnić konsumentom jeszcze większe poczucie świeżości
i rześkości, szczególnie w upalne dni. Piwo „SatrAPA” zostało dodatkowo nachmielone pod koniec fermentacji, a „No PSZEcież” ma nieco więcej słodu zakwaszającego, dzięki czemu jest lekkie
i sesyjne. Lekkość tych piw sprawia, że są idealne na letnie „przydomówki” – dodaje Nowaczyk. Piwa dostępne są w ofercie naszych marketów w całej Polsce od 19 lipca.

Sieć Duży Ben funkcjonuje na rynku od 2016 roku. W lipcu sieć świętowała otwarcie 50. placówki
i wejście na Dolny Śląsk. Poza tym sklepy Dużego Bena dostępne są również w Wielkopolsce
i województwie lubuskim.

Koncept ma w założeniu łączyć szeroką ofertę produktów alkoholowych w atrakcyjnych cenach
z fachowym doradztwem. Przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem sklepu Duży Ben mogą skorzystać z możliwości otwarcia sklepu w systemie franczyzowym lub agencyjnym.

Filmik prezentujący proces produkcji piwa „No PSZEcież” i „SatrAPA” można zobaczyć tutaj: