Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Nowa usługa w sklepach H&M: Kup teraz, zapłać późniejdlahandlu.pl - 29 lipca 2019 12:52


Wkrótce klienci sklepów H&M nie będą musieli od razu płacić za zakupy. Trend, który wywodzi się ze świata online rusza na podbój handlu detalicznego w realu.

To nowa usługa dla konsumenta: weź towar do domu, przymierz i zapłać dopiero po dwóch tygodniach. Jeśli zmienisz zdanie, możesz za darmo oddać ubrania. Zasada ta została już zastosowana w kilku sklepach internetowych, a teraz będzie dostępna również w fizycznych punktach sprzedaży.

H&M uruchamia opcję „kup teraz, zapłać później” w swoich holenderskich sklepach od października, a wkrótce dołączą sklepy belgijskie. Modowa sieć zamierza w ten sposób poprawić jakość obsługi klienta.

Jak to będzie działać? Klienci zarejestrują się za pomocą smartfona i zeskanują kod QR w kasie w sklepie. Rachunek przyjdzie później. Płacenie po zakupach jest przyjazne dla klienta: kupujący mogą rozłożyć swoje wydatki zgodnie z dostępnym budżetem. Detaliści mogą natomiast zwiększyć konwersję i nadal mieć gwarancję płatności. H&M, we współpracy z firmą fintech Klarna, wprowadził już ten system zakupów na rynku szwedzkim. Usługa jest obecnie wprowadzana w innych krajach europejskich.