Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

We Wrocławiu powstanie centrum handlowe Centrum Stabłowickadlahandlu.pl - 29 lipca 2019 14:56


Trwają przygotowania do realizacji nowego projektu obiektu handlowego we Wrocławiu - Centrum Stabłowicka. To kompleks handlowo-usługowy, który powstanie w północno-zachodniej części miasta przy ulicy Stabłowickiej.

Na powierzchni ok 10.000 m.kw. GLA znajdzie się market spożywczy znanej sieci dyskontowej oraz ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Planowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową tej dzielnicy o znane i popularne sieciowe marki branż: modowej, rtv-agd, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych. W obiekcie ma również pojawić się klub fitness oraz różnorodna oferta gastronomiczna. Na terenie Centrum Stabłowice uruchomione będą też obiekty kulturalne i oświatowe w tym przedszkole, żłobek i szkoła na kilkaset dzieci. Przy obiekcie powstanie duża ilość wygodnych miejsc postojowych dla samochodów oraz rowerów. Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni także wyjątkowa architektura – bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na której powstaje Centrum Stabłowicka.

Stabłowice są jednym z najprężniej rozbudowujących się części Wrocławia. Nowi mieszkańcy okolicznych osiedli to przede wszystkim młode rodziny z dziećmi oraz młodzież w wieku szkolnym. Nieruchomość, na której planowana jest inwestycja, otoczona jest terenami, na których powstają liczne nowe inwestycje mieszkaniowe.

Według danych statystycznych liczba osób zamieszkujących same Stabłowice to ponad 17 tys. osób (zagęszczenie: ok. 2200 osób na 1 km2 powierzchni). Osoby w wieku produkcyjnym stanowią ponad 60% populacji osiedla. Biorąc pod uwagę ilość rozpoczętych i planowanych inwestycji mieszkaniowych w przeciągu kilku najbliższych lat prognozuje się wysoki wzrost ilości mieszkańców dzielnicy Stabłowice do ponad 30.000 mieszkańców a już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka około 55 tys. mieszkańców.

Otwarcie obiektu zaplanowane jest na koniec 2020 r.