Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Visa przejmuje Payworksdlahandlu.pl - 30 lipca 2019 12:35


Visa ogłosiła przejęcie Payworks, usytuowanego w Monachium dostawcy nowoczesnego oprogramowania do przetwarzania płatności w punktach sprzedaży. Oparte na chmurze rozwiązanie Payworks stosowane jest w bramkach płatności.

W następstwie przejęcia firma zostanie połączona z platformą CyberSource, narzędziem Visa pozwalającym na zarządzanie płatnościami cyfrowymi w obszarze e-commerce. Detaliści i agenci rozliczeniowi zyskają w ten sposób w pełni zintegrowane rozwiązanie do akceptowania płatności w modelu sprzedaży wielokanałowej. Co więcej, wraz z połączeniem obydwu rozwiązań zarówno agenci rozliczeniowi jak i dostawcy usług płatniczych będą mogli oferować je pod własną marką.
Połączone zdolności umożliwią klientom Visa oferowanie ujednoliconego doświadczenia płatniczego bez względu na to, czy konsumenci dokonywać będą płatności w sklepie, za pomocą aplikacji, czy w internecie. Visa zainwestowała w Payworks w lutym 2018 r., a przejęcie jest konsekwencją zawartego wówczas strategicznego partnerstwa.

– Przez ostatnie dwa lata ściśle współpracowaliśmy z Payworks nad nową generacją rozwiązań w obszarze zintegrowanego handlu. Naszym zamiarem było zaoferowanie ich klientom, którzy na całym świecie korzystają z CyberSource – mówi Carleigh Jaques, SVP, Global Head of Digital Merchant Products w Visa. – W związku z tym, że tego rodzaju rozwiązania stają się coraz powszechniejsze, naturalnym krokiem było dla nas dalsze pogłębienie współpracy z Payworks i połączenie naszych biznesów – dodaje Carleigh Jaques.

Payworks jest dostawcą oprogramowania wykorzystywanego w bramkach płatności, które usprawnia łączność systemów płatniczych przy transakcjach w punktach sprzedaży. Połączenie opartej na chmurze architektury Payworks z rozwiązaniami mobilnymi oraz najlepszymi w swojej klasie zdolnościami płatniczymi CyberSource w obszarze e-commerce daje szereg korzyści dla detalistów i agentów rozliczeniowych, którzy są klientami Visa. Za pośrednictwem pojedynczej integracji będą oni mogli obsługiwać transakcje w punktach sprzedaży dla różnych typów terminali.

Detaliści i agenci rozliczeniowi, którzy są klientami Visa będą mogli wykorzystywać zautomatyzowane rozwiązania Payworks do obsługiwania i konfigurowania ofert oraz terminali w swoich punktach sprzedaży. Poprzez pojedynczą integrację z CyberSource, detaliści zyskają możliwość łatwego wdrożenia rozwiązania pozwalającego na akceptację dowolnych form płatności elektronicznych, dokonywanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie.