Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Jeff Bezos w trzy dni sprzedał akcje Amazona o wartości 1,8 mld dolPAP - 1 sierpnia 2019 19:16


Szef firmy Amazon Jeff Bezos w trzy ostatnie dni lipca sprzedał akcje swojego koncernu o wartości 1,8 mld USD. To największa transakcja Bezosa w tak krótkim czasie - podało w czwartek CNBC.

Transakcje na ponad 900 tys. akcji po 1,9 tys. każda zostały ujawnione przez sprawozdania federalne datowane na 31 lipca.

Po sprzedaży dyrektor generalny firmy nadal posiada ok. 58,1 mln akcji Amazona. Forbes ocenił, że biorąc pod uwagę ostatnią transakcję menedżer wart jest ok. 115 mld dolarów.

Uprzednio Bezos dokonał sprzedaży na 33 mln dolarów w październiku 2018 r. - wynika z formularzy przedłożonych amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC).

W 2017 r. szef Amazona mówił dziennikarzom, że każdego roku zamierza spieniężać akcje o wartości 1 mld USD, by finansować swoją firmę kosmiczną Blue Origin. Dodatkowo Bezos i jego była żona MacKenzie zadeklarowali 2 mld USD na założenie funduszu "Day One", mającego pomagać bezdomnym rodzinom i tworzyć przedszkola.

W umowie rozwodowej dyrektor generalny Amazona zachował 75 proc. akcji małżeństwa oraz prawo głosu związane z udziałami MacKenzie.