Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

DialCom24 przejmuje od Emperii segment informatycznydlahandlu.pl - 5 sierpnia 2019 10:12


Od 7 sierpnia firma Infinite jest częścią polskiej Grupy DialCom24 Sp. z o.o., specjalizującej się w rozwoju i świadczeniu szerokiej gamy usług finansowych oraz płatniczych dla klientów biznesowych i indywidualnych.

- Od wielu lat Infinite dostarcza systemy IT realizując innowacyjne projekty dla najbardziej wymagających klientów z wielu branż m.in. telekomunikacyjnej, finansowej, FMCG, Spółka jest również Krajowym Brokerem Platformy Elektronicznego Fakturowania. Chcąc utrzymać duże tempo rozwoju poszukiwaliśmy inwestora, który będzie aktywnie wspierać Infinite w przyjętej strategii, cieszy mnie fakt, że nam się to udało. – mówi Jacek Dudzik, Prezes Zarządu Infinite.

Dotychczas firma Infinite była częścią Grupy Kapitałowej Emperia Holding należącej do Maxima Group.

W raporcie rocznym za I kw. 2018 r. (ostatni okres raportowany przez firmę Emperia) spółka informowała, że segment Informatyka obejmuje działalność spółek Infinite Sp. z o.o. i Infinite Solution SVR, świadczących usługi informatyczne. W tym czasie przychody segmentu wyniosły 11 931 tys. zł (wynik segmentu netto to 483 tys. zł). Przychody były wyższe o 39,81% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
W I kwartale 2018 roku przychody ze sprzedaży segmentu do klientów zewnętrznych stanowiły 67,59% ogółu przychodów ze sprzedaży, zaś w I kwartale 2017 roku 63,46% ogółu przychodów ze sprzedaży.

W kwietniu 2018 r. Maxima Grupe stała się głównym akcjonariuszem polskiej spółki Emperia Holding S.A., która zarządza siecią sklepów Stokrotka. Maxima nabyła 93,7 proc. udziałów za 276 mln euro.