Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Debiut Mere na polskim rynku kolejny raz odroczonydlahandlu.pl - 5 sierpnia 2019 12:33


Pierwszy dyskont sieci Mere w Polsce miał ruszyć w lipcu w Częstochowie przy ul. 1 Maja. Na razie placówka nie została otwarta, a przedstawiciele sieci podkreślają, że nie udzielają żadnych informacji na temat otwarć i rozwoju formatu. Obecnie firma poszukuje pracowników, ale nie do sklepu, tylko do pracy w centrali.

W sieci pojawiły się dwa ogłoszenia dotyczące pracy w centrali spółki w Polsce.

Torgservis poszukuje samodzielnego księgowego. Jego obowiązki to m.in. prowadzenie pełnej księgowości spółki; powadzenie ewidencji środków trwałych; księgowanie faktur czy tworzenie planu kont dostawców, odbiorców oraz kont pracowniczych.
Drugie ogłoszenie dotyczy specjalisty ds. zakupów, którego obowiązki określono w następujący sposób: poszukiwanie, wybór i analiza asortymentu w ramach zatwierdzonej matrycy produktowej (rozmowy z potencjalnymi dostawcami, analiza ceny i jakości towaru, warunków zakupu, analiza treści umów i warunków dostawy); analiza działań konkurentów w danym segmencie; analiza sprzedaży co do wartości i marży w poszczególnych kategoriach; komunikacja w zakresie oferty, akcji promocyjnych, układu towarowego, charakterystyk produktów do działu sprzedaży (kierownictwa sklepów) oraz współpraca w zakresie rozliczeń z dostawcami.

Założona w 2009 r. sieć ma około 800 sklepów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Chinach. Tam sieć działa pod logo Svetofor.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2019 roku pierwszy sklep Mere pojawił się w Niemczech, na obrzeżach Lipska. Sukces marketu przerósł wszelkie oczekiwania. Jak informuje portal Deutsche Welle, niecały tydzień po otwarciu, sklep musiał zostać zamknięty na dwa dni, ponieważ cała linia zapasów została wyprzedana. Spółka działa tam pod nazwą TS Markt.