Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bezos sprzedał akcje Amazona warte 2,8 mld dolPAP - 6 sierpnia 2019 14:18


Szef firmy Amazon Jeff Bezos na przestrzeni pięciu dni do 2 sierpnia sprzedał akcje koncernu Amazon o łącznej wartości 2,8 mld dol. To o miliard więcej, niż wynikało z poprzednich informacji medialnych - podała we wtorek agencja Reutera.

Reuters poinformował, że szef Amazona spieniężył kolejną transze akcji na sumę 990 mln dol w czwartek oraz piątek. Łączna wartość transakcji menedżera z ostatniego tygodnia przekroczyła tym samym 2,8 mld dol.

W czwartek o tym, że przez trzy ostatnie dni lipca Bezos sprzedał akcje na łączną sumę 1,8 mld dol, poinformowało CNBC, cytując dokumenty przedłożone amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC).

Uprzednio Bezos dokonał sprzedaży na 33 mln dolarów w październiku 2018 r.

W 2017 r. szef Amazona mówił dziennikarzom, że każdego roku zamierza spieniężać akcje o wartości 1 mld dol, by finansować swoją firmę kosmiczną Blue Origin. Dodatkowo Bezos i jego była żona MacKenzie zadeklarowali 2 mld dol na założenie funduszu "Day One", mającego pomagać bezdomnym rodzinom i tworzyć przedszkola.

W umowie rozwodowej dyrektor generalny Amazona zachował 75 proc. akcji małżeństwa oraz prawo głosu związane z udziałami MacKenzie. Jak dodał Reuter, była partnerka szefa koncernu posiada obecnie udziały o wartości 37 mld dol i jest drugą pod względem ilości walorów indywidualną akcjonariuszką koncernu.