Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bio Family: Brzydki wygląd owoców i warzyw nie oznacza, że są mniej wartościowepr - 8 sierpnia 2019 14:01


Supermarkety Bio Family podejmują działanie, aby walczyć z marnowaniem żywności. Sieć pokazuje, że najczęściej, zewnętrzny brzydki wygląd warzyw i owoców z certyfikowanych upraw bio, nie oznacza, że produkt jest mniej wartościowy i należy go wyrzucić. Przykładem jest degustacja warzyw czy owoców bio pt. „Co z tego, że jesteśmy brzydkie? To nie znaczy, że jesteśmy mniej wartościowe. Nie marnuj żywności."

Sieć podkreśla, że w certyfikowanej uprawie bio nie stosuje się niezdrowych pestycydów, chemicznych ulepszaczy wyglądu i smaku oraz sztucznych konserwantów. To właśnie stosowanie dodatków do żywności nienaturalnie przedłuża „życie" i nadaje piękny wygląd produktom spożywczym, które można znaleźć w innych supermarketach z konwencjonalną żywnością bez certyfikatu bio.

Bio Family to polska sieć supermarketów, której misją i zasadą jest posiadanie w swojej ofercie tylko i wyłącznie certyfikowanych produktów bio.

Według najnowszych danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego statystyczny Polak marnuje rocznie 247 kg żywności, co stawia nas na 5 miejscu w Unii Europejskiej (średnia 173 kg na jednego mieszkańca w UE).