Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Hipermarkety Tesco zmniejszą powierzchnię o jedną trzeciądlahandlu.pl - 9 sierpnia 2019 13:54


Ponad 60 hipermarketów Tesco w Polsce zmniejszy swoją powierzchnię o około jedną trzecią.


- Nasze hipermarkety to sklepy o powierzchni do 10 tys. mkw. Dziś działa nieco ponad 60 takich placówek. Zależnie od obecnej powierzchni dużego hipermarketu, ich sale sprzedaży zmniejszą się o ok. jedną trzecią - wyjaśnia nam biuro prasowe Tesco.

- Hipermarkety kompaktowe - czyli jeden z dwóch naszych docelowych formatów - są mniejsze. W ich ofercie znajdziemy jednak więcej produktów w porównaniu do najważniejszych rynkowych konkurentów. Podstawą asortymentu będzie szeroki wybór produktów żywnościowych wraz z odzieżą F&F i sezonowymi ofertami przemysłowymi - dodaje biuro.

Sieć Tesco zastrzega, że jest jeszcze nieco zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach dotyczących terminów wprowadzanych zmian.

- Zależy nam na sprawnym i szybkim przeprowadzeniu procesu dostosowania hipermarketów do formatu kompaktowego, równocześnie w jak najmniejszym stopniu wpływając na wygodę zakupów w czasie zmian - wyjaśnia biuro prasowe Tesco Polska.

Przypomnijmy, 30 lipca Tesco Polska podało, że przekazało pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.

Decyzja ta oznacza przebudowę największych hipermarketów w Polsce do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego, który funkcjonował będzie obok istniejącego formatu supermarketów. Poza przebudowami, Tesco potwierdziło, iż jest na etapie finalizacji umów sprzedaży 8 dużych hipermarketów. Pierwszy etap zmian we wszystkich pozostałych dużych hipermarketach zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach. W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych również zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona.