Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Zalando poszerza asortymentów ubrań z materiałów z recyklingudlahandlu.pl - 12 sierpnia 2019 10:30


Zalando wprowadzi do sprzedaży ekologiczne produkty takich marek jak Ecoalf, Mud Jeans, Swe-s, Girlfriend Collective i Stripe + Stare. Nowe brandy wzbogacą obecną ofertę składającą się z 15 000 artykułów wyprodukowanych z naturalnych lub pochodzących z recyklingu materiałów.

Obecnie 70% konsumentów deklaruje, że jest skłonna zapłacić nieco wyższą cenę za ubrania z ekologicznych surowców.

Zalando w asortymencie posiada już 240 marek, które produkują odzież z naturalnych lub pochodzących z recyklingu materiałów.

Obecny asortyment przyjazny dla środowiska w Zalando składa się z 15 000 artykułów, które obejmują wszystkie kategorie, od marek premium, takich jak Mother of Pearl i Filippa K, przez obuwie z Veja, aż po marki outdoorowe, takie jak Patagonia lub dżinsy marki Nudie Jeans.

Zalando oznacza wszystkie artykuły wykonane z ekologicznych materiałów specjalną flagą zrównoważenia. Dodatkowe oznaczenia zostały wprowadzone w 2017 roku, a obecnie są już dostępne na każdym z 17 rynków, na których działa firma.

Niedawno Zalando, chcąc zminimalizować swój wpływ na środowisko, zrezygnowało z plastikowych opakowań na produkty kosmetyczne.