Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Auchan zachęca do przychodzenia do sklepu z własnym opakowaniemhaloursynow.pl - 13 sierpnia 2019 09:32


W hipermarkecie przy ul. Puławskiej 427 w Warszawie od kilku dni zakupy z użyciem własnym pojemników czy toreb zrobimy na działach: wędliny, mięso, sery, ryby i garmażeria. Ursynowski sklep Auchan jest jednym z pierwszych w Polsce, który zachęca klientów do pakowania zakupów we własne opakowania wielokrotnego użytku – informuje serwis haloursynow.pl.

Już dwa lata temu sieć handlowa Auchan umożliwiła klientom pakowanie zakupów we własne opakowania. Z początku dotyczyło to tylko działu Bazarek, a więc produktów sypkich i kupowanych na sztuki bądź na litry. Klientom tak się spodobała ta opcja, że Auchan postanowiło rozszerzyć to rozwiązanie na inne działy.

Na czym to polega? Przypuśćmy, że chcemy kupić porcję wędlin. Przynosimy do sklepu własne opakowanie - np. torebkę, pudełko plastikowe lub szklane, słoik itp. Podajemy je pracownikowi sklepu, który zważy opakowanie i je wytaruje. Później nałoży do niego żądaną porcję wędlin. I gotowe. W ten sposób unikamy zużycia papieru czy plastikowej folii, które - prędzej czy później - lądują na śmietniku.