Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl z nową polityką zakupową. Sieć ustala własne normy dla marek własnychdlahandlu.pl - 13 sierpnia 2019 10:17


Lidl czuje się odpowiedzialny za sprzedawaną w swoich sklepach żywność. Sieć postawiła sobie ambitne cele dotyczące składu produktów marek własnych. W nowym dokumencie dotyczącym polityki zakupowej sieć opisuje swoje cele i dotychczasowe osiągnięcia w ztym zakresie.

- Jako jeden z największych podmiotów zajmujących się sprzedażą artykułów spożywczych wnosimy istotny wkład w zapewnienie dostępności produktów na polskim rynku. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności wynikającej z rozmiarów naszej działalności oraz udziału w rynku - opisuje sieć w swoim dokumencie "Polityka zakupów, świadome odżywianie".

Dokument sieci opisuje cele Lidla dotyczące marek własnych.

Lidl chce aktywnie przyczyniać się do promowania świadomego odżywiania. "W trosce o lepsze jutro” sieć stworzyła politykę zakupową dla produktów żywnościowych, którą regularnie weryfikuje, analizuje i rozwija.

Sieć podkreśla, że kontroluje asortyment marek własnych dążąc do jego ciągłego udoskonalania. W tym celu podejmuje wyzwania, definiujemy cele i wyznaczamy normy w tych obszarach, w których nie zostały jeszcze uchwalone przepisy lub regulacje ani przez krajowego ustawodawcę, ani przez UE.

Jako jeden z pionierskich elementów swojej polityki zakupowej dotyczącej artykułów żywnościowych podaje optymalizację marek własnych Lidla pod kątem zawartości cukru, soli i tłuszczu. Aby wnieść swój aktywny wkład w promowanie zdrowszego odżywiania, Lidl zamierza podjąć różne działania, aby do 2025 roku sprzedawać w swoim asortymencie marek własnych każdorazowo 20 procent mniej dodawanego cukru i dodawanej soli. Jeśli chodzi o stosowanie tłuszczów, to celem sieci jest osiągnięcie jak największego udziału nienasyconych kwasów tłuszczowych w artykułach żywnościowych marek własnych.

Lidl podaje, że zawartość akryloamidu w przypadku większości produktów marki własnej jest wyraźnie niższa niż wartość odniesienia UE. Olej palmowy został zastąpiony olejem słonecznikowym w  asortymencie mrożonych produktów ziemniaczanych marki Harvest Basket oraz w chipsach ziemniaczanych Snack Day. W kremie orzechowo-nugatowym Choco Nussa zastąpiono dużą część oleju palmowego olejem rzepakowym i słonecznikowym. Obecnie sieć rozpoczyna intensywne prace nad redukcją soli w asortymencie świeżo odpiekanych chlebów i bułek. Firma rozpoczyna również intensywne prace nad redukcją zawartości cukru, aby w 2025 roku osiągnąć poziom 10 g/100 g.