Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kosmetyki OnlyBio i OnlyEco weszły do 800 drogerii Rossmanndlahandlu.pl - 14 sierpnia 2019 09:27


Spółka zależna Boruty, firma Laboratorium Naturella w drugim kwartale br. podpisała .długoletnią umowę z ambasadorką marek Katarzyną Bosacką. W czerwcu firma sfinalizowała umowę z siecią Rossmann, a produkty firmy trafiły na półki do 800 placówek tej sieci.

Jednocześnie w drugim kwartale spółka rozszerzyła liczbę indeksów dostarczanych do sieci drogeryjnych Hebe i Super Pharm. Laboratorium Naturella rozpoczęło również współpracę z lokalną siecią 130 drogerii Koliber. Dodatkowo firma w drugim kwartale podpisała nowe umowy z sieciami handlowymi Auchan i Tesco. Prowadzone są również zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami z Kanady i USA. Produkty spółki są już dostępne na wielu rynkach zagranicznych.

Boruta-Zachem – spółka notowana na NewConnect, działająca w branży chemiczno-kosmetycznej, w drugim kwartale wypracowała 8,3 mln zł przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o 54 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. Na wzrost sprzedaży wpływ miały zwiększone działania marketingowe w zakresie ekologicznych marek oraz pozyskanie nowych, dużych klientów.  Netto spółka osiągnęła zysk na poziomie 439 tys. zł. W poprzednim roku spółka odnotowała stratę w wysokości 236 tys. zł. W I połowie 2019 r. przychody Boruty wyniosły 14,2 mln zł i były o 33 proc. wyższe niż przed rokiem. Właściciel marek OnlyBio i OnlyEco zamknął pierwszą połowę roku zyskiem w kwocie 13 tys. zł. Za I połowę 2018 r. zanotowano stratę w wysokości 945 tys. zł.

- Wypracowane wyniki za drugi kwartał potwierdzają, że konsekwentna strategia budowy silnych marek, za którymi stoi cała filozofia produkcji oraz koncentracja na eko-konsumenta to dobry kierunek, który zapewnia dynamiczny rozwój firmy i przynosi powoli efekty finansowe. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem skali naszego działania, a w drodze są już nowe kontrakty z zagranicznymi odbiorcami – powiedział Marcin Pawlikowski, wiceprezes zarządu Boruta-Zachem S.A.