Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Centrum Galaxy stawia na gastronomiępr, dlahandlu.pl - 14 sierpnia 2019 12:10


Przestrzeń gastronomiczna Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy w Szczecinie diametralnie się zmieni. 26 sierpnia rozpocznie się remont strefy food court. Nowa przestrzeń gastronomiczna, pod nazwą FOODPORT, zostanie zaaranżowana na drugim piętrze centrum i będzie w niej można zjeść w klimatycznych restauracjach oraz poczuć portowy klimat miasta. Docelowo do dyspozycji klientów będzie 600 miejsc siedzących, a powierzchnia restauracji powiększy się o 750 mkw.

W projekcie wykorzystane zostaną naturalne materiały w połączeniu ze stalą. Wymianie ulegną okładziny podłogowe, sufity oraz oświetlenie. Całość projektu architektonicznego czerpie inspiracje z miasta, jego portowego charakteru i dawnych symboli.

 - Chcemy wykorzystać najlepsze symbole Szczecina – mówi Monika Gogacz Dyrektor CHR Galaxy. Powstanie niebanalna przestrzeń, w której główną rolę będą odgrywać elementy nawiązujące do kultowego Grzybka czy Pasztecika. Całość będzie miała portowy charakter. Pojawią się nowi najemcy i jestem przekonana, że nasz FOODPORT, bo tak nazwaliśmy tę przestrzeń, spodoba się naszym stałym bywalcom i  przyciągnie do nas nowych klientów – dodaje Monika Gogacz.

Wśród atrakcji znajdą się boisko do gry w kosza, kontenery przypominające portową architekturę, słupy ogłoszeniowe czy miejskie mozaiki. Powstanie zupełnie nowa aranżacja zaplecza sanitarnego wraz z dodatkowym pokojem BABY ROOM dla osób przychodzących do z małymi dziećmi.

 - Prace remontowe będą trwały do grudnia 2019 roku, jednak wszystkie nasze restauracje przez ten czas będą otwarte w standardowych godzinach. Remont będziemy prowadzić głównie nocą, dzięki czemu nasi klienci będą mogli swobodnie korzystać z obecnej oferty gastronomicznej – informuje Monika Gogacz.

W CHR Galaxy pojawią się również nowe marki. Do grona najemców dołączą Kuchnia Marche, Express Oriental, Pasibus i Papa Diego.