Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W Carrefour nie kupimy już jaj od kur z chowu klatkowego pod marką własnądlahandlu.pl - 14 sierpnia 2019 12:33


Sieć Carrefour w Polsce całkowicie zaprzestała sprzedaży, tzw. jaj „trójek” w ofercie marki własnej.

Działanie to jest kolejną z inicjatyw strategii transformacji żywieniowej oraz programu Act For Food realizowanych przez Carrefour na polskim rynku. W ramach zobowiązania w tym obszarze, Carrefour Polska wyznaczył sobie dwa cele:

- Do 2020 r. - sieć usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego ze sklepów w marce własnej.
- Do 2025 r. - sieć usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego ze sklepów.

Pierwszą część zobowiązania, sieci już udało się jej zrealizować. Jaja „trójki” w marce Carrefour zostały całkowicie usunięte ze sprzedaży we wszystkich sklepach sieci w kraju.

- Naszą ambicją jako firmy jest bycie liderem transformacji żywieniowej. Dlatego wprowadzanie pozytywnych zmian zaczęliśmy od siebie. W ramach naszego zobowiązania dotyczącego wycofania jaj od kur z chowu klatkowego już w pełni zrezygnowaliśmy z tych produktów w naszej marce własnej  – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska. – Co ważne, jaja „trójki” pod marką Carrefour zniknęły z półek wszystkich formatów naszych sklepów, zarówno super-, hipermarketów, sklepów osiedlowych, jak i z oferty naszego internetowego sklepu spożywczego – dodaje Barbara Kowalska.

W ramach optymalizacji oferty, która jest elementem realizacji strategii transformacji żywieniowej, Carrefour, obok wycofania części asortymentu jaj pod marką własną, stale zwiększa swoją ofertę jaj z chowu ekologicznego Carrefour BIO.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.