Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

4 Friends Investment - oto holding, który kupuje sklepy Tesco w Polscedlahandlu.pl, ceelegalmatters.com - 19 sierpnia 2019 10:46


Niemiecka grupa inwestycyjna 4fi oraz spółka holdingowa Zodiac przejmą 5 sklepów Tesco w Polsce. W transakcji doradzają firmy SSW Pragmatic Solutions oraz Wolf Theiss. Czy zagraniczne firmy długą będą właścicielami 5 sklepów Tesco w Polsce tego nie wiemy. Możliwe, że po finalizacji transakcji nowym właścicielem zostanie inny podmiot.

Pod koniec lipca spółka Snowfinch 19 (która widnieje we wniosku do UOKiK jako jeden z przejmujących sklepy) dokonała zmian prawnych. W rubryce wspólnicy spółkę SSW SHELF COMPANIES zastąpili: Stefan Zimmerman, Matthias Schmitz oraz Sebastian Schickl. W zarządzie Zbigniewa Pawłowskiego zastąpił Stefan Zimmermann.

Jednocześnie Stefan Zimmerman, Matthias Schmitz oraz Sebastian Schickl pracują w firmie 4 Friends Investment. Wcześniej pracowali w Jones Lang Lasalle.

Grupę 4fi poprosiliśmy o komentarz ws. uczestnictwa w transakcji. Na razie nasza prośba pozostała bez odpowiedzi.

Przypomnijmy, kilka dni temu UOKiK zwrócił zgłoszenie dotyczące przejęcia pięciu nieruchomości należących do Tesco w Polsce przez Snowfinch 19 wspólnie z Zodiac S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Wniosek został zwrócony ponieważ nie zachodziły przesłanki związane z obowiązkiem zgłoszenia zamiaru koncentracji prezesowi UOKiK.

We wniosku napisano, że Snowfinch 19 jest spółką holdingową kontrolowaną pośrednio przez trzy osoby prywatne, które są współwłaścicielami szerszej struktury korporacyjnej o nazwie Grupa 4fi, która inwestuje w nieruchomości i inne aktywa w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Do tej pory grupa działała poza Polską.

Zodiac to spółka holdingowa należąca do grupy Origami, która jest wspólnie kontrolowana przez cztery osoby prywatne. Działalność grupy koncentruje się na inwestowaniu w nieruchomości i inne aktywa prywatne na całym świecie, ale głównie w Ameryce Północnej i Europie. Do tej pory ta firma również działała poza Polską.

Serwis ceelegalmatters.com donosi, że w transakcji doradzały dwa podmioty: SSW Pragmatic Solutions oraz Wolf Theiss.

Zespół SSW składał się z partnerów Macieja Ducha, Tomasza Wickela i Michała Badowskiego, radcy Jakuba Jędrzejewskiego.

Z strony Wolf Theiss do zespołu weszli: Grzegorz Skowroński, Anna Mikołajewska-Jelitto, Aleksander Duma i Bartosza Kopik.