Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Apple zamontuje panele słoneczne na dachu producenta sosu sojowegoPAP - 23 sierpnia 2019 18:25


Amerykański koncern technologiczny Apple zainstaluje swój system paneli słonecznych na dachu magazynu tajwańskiego producenta sosu sojowego Wan Ja Shan Brewery - podała w piątek agencja Bloomberga.

Magazyn, na którym zostaną zainstalowane panele słoneczne Apple'a, ma powierzchnię 50 tys. mkw. i znajduje się w mieście Pingtung w południowym Tajwanie. Przedstawiciel producenta z branży spożywczej Tony Chung poinformował, że instalacja ma zostać uruchomiona przed końcem 2019 r. Rozmowy prowadzące do podpisania umowy na montaż systemu miały trwać 18 miesięcy.

Amerykańsko-tajwańskie partnerstwo ujawniła organizacja non-profit CRS (and. Center for Resource Solutions). Utrzymuje ona, że współpracuje z Apple'em nad weryfikacją i certyfikacją projektów dotyczących energii odnawialnej w Singapurze i na Tajwanie.

W kwietniu 2018 r. Apple poinformował, że wszystkie jego budynki w 43 krajach świata - w tym sklepy, biura i centra danych - są w pełni zasilane czystą energią. W tym roku koncern podał, że 44 dostawców firmy zobowiązało się do wytwarzania produktów Apple'a polegając w 100 proc. na alternatywnych źródłach energii. Takie postanowienie podjął m.in. Taiwan Semiconductor Manufacturing - główny partner koncernu z Cupertino.

Dachy solarne oferuje również inny koncern z Doliny Krzemowej - Tesla. Instalacje firmy Elona Muska zamontowano m.in. na dachach 240 sklepów sieci Walmart. Obecnie obie spółki pracują nad rozwiązaniem problemu pożarów, do których miały się przyczyniać systemy przypominające dachówki. Według Walmartu przyczyną były zaniedbania, jakich dopuściła się należąca do Tesli spółka montująca panele słoneczne (dawniej znana jako SolarCity). (