Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

30 sierpnia rusza Okęcie Parkdlahandlu.pl - 27 sierpnia 2019 09:44


W najbliższy weekend Centrum Krakowska 61 (CK 61) przywita klientów w nowej odsłonie. Obiekt przeszedł kompleksową modernizację, a także zmienił nazwę na Okęcie Park.

Modernizacja i rekomercjalizacja parku handlowego przy al. Krakowskiej 61 rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Na powierzchni ponad 58 000 mkw. znajdą się zarówno nowe marki, jak i dobrze już znane klientom sklepy. Nowością będzie także pojawienie się dotychczas nieobecnej w centrum funkcji rozrywkowej, którą zapewni pierwszy w Warszawie park trampolin Jump World oraz centrum wspinaczkowe Murall.
–  Mamy tutaj m.in. jeden z dwóch znajdujących się w stolicy sklepów sieci Agata Meble oraz duży hipermarket spożywczy Auchan. Teraz oferta centrum została uzupełniona i poszerzona zgodnie z oczekiwaniami klientów – mówi Henryk Rytwiński, COO Octava Property Trust.

Kiedy Octava Property Trust nabyła Centrum Krakowska 61 w 2017 r., jeden z obiektów wchodzących w skład parku o powierzchni około 10 000 mkw., w którym kiedyś mieścił się sklep Praktiker, był niezagospodarowany. W ramach jego przebudowy wydzielone zostało dodatkowe piętro, a powierzchnia jest podzielona na mniejsze lokale. Jednocześnie cały park handlowy zyskał nową spójną elewację.

Wśród nowych najemców centrum są m.in.: Bel-Pol, jeden z największych dystrybutorów podłóg i drzwi, Sypialnia Plus oferująca materace i łóżka, a także sieć parków trampolin Jump World oraz centrum wspinaczkowe Murall. Na przedłużenie umów i powiększenie zajmowanej powierzchni zdecydowały się m.in. JYSK, Witek’s i Dreams Design, które przeniosły swoje salony do zmodernizowanego budynku. W centrum pozostali również dotychczasowi najemcy tacy jak Auchan, Media Markt, Świat Dziecka i Agata Meble, która powiększy powierzchnię do niemal 24 000 mkw. 
Za rekomercjalizację budynku po Praktikerze odpowiadała firma doradcza Savills.