Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Francja: ,,Żółte kamizelki" i związki zawodowe obawiają się bezobsługowych sklepówdlahandlu.pl za Retail Detail - 28 sierpnia 2019 10:55


„Żółte kamizelki” i przedstawiciele związków zawodowych protestowali przeciwko pierwszemu bezobsługowemu hipermarketowi Casino Géant we Francji. Sklep w Angers jest zwykle obsadzony, ale sieć testuje model autonomiczny w niedzielne popołudnie.

Francuski związek zawodowy CGT twierdzi, że na otwarciu obecnych było 250 protestujących, z których niektórzy również weszli do sklepu, a nawet próbowali przekonać klientów do porzucenia koszyków. 

Zdaniem związkowców, ludzie nie potrzebują ,,kolejnego pół dnia na konsumpcję”. Protestujący obawiają się również utraty miejsc pracy, jeśli test sklepu bez personelu zostanie rozszerzony na normalne godziny otwarcia hipermarketu. Niedzielne popołudniowe otwarcie to próba - cały sklep  (wyłączając działy alkoholi i gastronomii) funkcjonuje bez żadnego pracownika w środku. W placówce przebywają jedynie ochroniarze i hostessy, ale nie są oni pracownikami sklepu.