Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Komfort z nowym magazynem centralnym (wideo)dlahandlu.pl - 30 sierpnia 2019 11:00


W sierpniu br. sieć Komfort otworzyła nowy magazyn centralny w Strykowie pod Łodzią. Na powierzchni ponad 15 000 mkw. składowane są towary z wszystkich kategorii produktowych. Nowa lokalizacja umożliwia jeszcze efektywniejsze zarządzanie procesami logistycznymi.

Wraz z rozwojem sieci sklepów marki Komfort, rośnie zapotrzebowanie na towary, a co za tym idzie, zwiększają się potrzeby logistyczne. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynkowym, firma przeniosła magazyn centralny do nowej lokalizacji w Strykowie pod Łodzią, powiększając znacznie jego powierzchnię.

Nowy magazyn to nowoczesny obiekt, spełniający wszystkie najwyższe standardy, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i ochronę środowiska. Powierzchnia 15 000 mkw., blisko 40 proc. większa niż dotychczas, umożliwia firmie większą efektywność procesów logistycznych, mieści nowe kategorie produktowe, jak również zwiększa możliwości magazynowania każdej kategorii już istniejących produktów. System wysokiego składowania umożliwia magazynowanie zarówno towarów paletowych, jak i produktów zrolowanych (wykładziny dywanowe i elastyczne) czy dywanów.

- Nowy model biznesowy i rozwój sprzedażowy marki Komfort w naturalny sposób pociąga za sobą zmiany w procesach logistycznych. Klienci oczekują pełnej dostępności towarów i dostaw na czas a coraz większa komplementarność naszej oferty i usług posprzedażowych, powoduje, że wykończenie lub remont domu czy mieszkania przestaje być udręką i przebiegają sprawnie. Od strony logistycznej robimy więc wszystko, co możemy, aby te oczekiwania spełnić, zapewnić bezpieczeństwo i komfort Klientom, jak również sobie, jako dostawcy - powiedział Robert Stachniak, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania nieruchomościami, Sklepy Komfort S.A.

Projekt i budowa nowego obiektu magazynowego na terenie Segro Logistics Park Stryków, została powierzona firmie Segro.