Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Chińczycy przychodzą od Ikei na drzemkędlahandlu.pl za Retail Detail - 3 września 2019 10:43


Ikea chce dużo zainwestować w chińską sieć sklepów. Fakt, że wielu Chińczyków lubi odwiedzać sklepy, żeby się w nich zdrzemnąć nie przeszkadza Szwedom.

Chińscy klienci, którzy chcą się zdrzemnąć w sklepie Ikea, są dobrze udokumentowanym zjawiskiem, nawet do tego stopnia, że ​​sklep w Pekinie uznał za konieczne całkowite zakazanie spania w łóżkach. Plan został jednak szybko porzucony, gdy personel zmierzył się z konieczności wypędzania ludzi z łóżek. - Z przyjemnością witamy w naszych sklepach także tych klientów, którzy przychodzą do nas na drzemkę - powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA w Chinach.

Pawlak-Kuliga zdradziła również najnowsze plany ekspansji Ikei w Państwie Środka: szwedzka sieć planuje zainwestować 1,2 miliarda euro w najbardziej zaludnionym kraju na świecie w samym 2020 roku. To największy budżet od czasu wejścia Szwedów na rynek chiński w 1988 roku.

Dziś Ikea ma w Chinach 27 sklepów, dwa centra doświadczalne i 11 centrów dystrybucyjnych w 21 chińskich miastach. W przyszłym roku zostaną otwarte cztery kolejne sklepy, a sieć zatrudni 3 tys. osób.