Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel Zary ze sprzedażą na poziomie 12,8 mld eurodlahandlu.pl - 11 września 2019 10:20


Inditex, właściciel firmy Zara, odnotował silny wzrost sprzedaży w pierwszej połowie roku, przy sprzedaży po raz pierwszy przekraczającej 12,8 mld euro. W okresie sześciu miesięcy, do 31 lipca sprzedaż wzrosła o 7 proc. rok do roku, podczas gdy sprzedaż LfL wzrosła o 5 proc.

Zysk netto osiągnął rekordowy poziom 1,6 mld euro (1,4 mld funtów) w tym okresie - wzrost o 10 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku. Tymczasem gotówka netto wzrosła o 13 proc. do 6,7 mld euro.

Inditex, który jest również właścicielem marek Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka i Stradivarius, szacuje roczny wzrost sprzedaży LfL od 4 do 6 proc.

Prezes Pablo Isla podkreślił „trafność inwestycji” w sklepy, logistykę i technologie, z których wszystkie były „kluczowymi elementami w rozwoju Inditeksu”.

Zara rozszerzyła swoją obecność online w Brazylii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie, Egipcie, Maroku, Indonezji, Serbii i Izraelu, otwierając w tych krajach oficjalną witrynę internetową w pierwszej połowie br. Kolejne kraje, w których ruszy sprzedaż online to RPA, Ukraina, Kolumbia i Filipiny.