Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kaufland przejmuje lokalizacje Tescodlahandlu.pl - 11 września 2019 12:02


Spółka Kaufland Polska Markety kupuje pięć sklepów, które dotychczas działały pod logo Tesco - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Chodzi o następujące lokalizacje: Gdańsk ul. Cienista, Warszawa ul. Stalowa, Kraków ul. Wielicka, Wrocław ul. Długa oraz Lublin ul. Orkana.

30 sierpnia do UOKiKu wpłynęło pięć wniosków spółki Kaufland ws. przejęcia mienia Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Sprawa jest w toku. - W ramach rozwoju sieci Kaufland w Polsce nieustannie poszukujemy nowych miejsc pod inwestycję, także w dużych miastach Polski. Dlatego też w dniu 30 sierpnia br. Kaufland Polska złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia Snowfinch 19 II oraz Zodiac S.ŕ.r.l., w związku z zamiarem otwarcia sklepów w pięciu największych miastach w Polsce - w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie oraz Gdańsku. Na chwilę obecną nie chcemy podawać żadnych terminów (zmiany szyldów - red.) , gdyż wniosek jest jeszcze analizowany przez UOKiK i czekamy na decyzję w tej sprawie - poinformowało nas biuro prasowe Kaufland Polska.

Jak czytamy we wniosku, w ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do kilku powierzchni handlowych, które są częścią powierzchni obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie do prowadzenia wielkopowierzchniowych sklepów  z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU.

Zgłaszana koncentracja stanowi drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie („Snowfinch 19 II SPK”) oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu („Zodiac”) praw do nieruchomości, na których znajdują się obiekty handlowe, w którym mieści się Tesco.