Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruszył pierwszy w Polsce sklep bez kas, pod szyldem Take&GOdlahandlu.pl - 11 września 2019 12:22


Pierwszy, bezkasowy sklep Take&GO w Poznaniu jest już dostępny dla konsumentów – dowiedział się portal dlahandlu.pl. Sklep mieści się przy ulicy Półwiejskiej 13.

Pod koniec czerwca sklep bez kas i bez obsługi Take&GO ruszył z testami dla klientów. W sierpniu spółka informowała, że faza testów została już zakończona, a projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Firma planuje następne inwestycje także w Poznaniu, jednak podpisano już umowy na nowe lokalizacje, a kolejnym krokiem będzie otwarcie bezkasowego sklepu w Warszawie. W rok od otwarcia pierwszego sklepu, spółka planuje stworzyć 21 placówek na terenie całego kraju.

Format Take&GO to projekt firmy Surge Cloud, która odpowiada za procesy cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i systemy takie jak inteligentna półka.

W sklepach Take&GO, klient nie będzie musiał samodzielnie kasować produktów, zrobi to za niego specjalny system zintegrowany z dedykowaną aplikacją w smartfonie.

Sieć stawia na asortyment spożywczy, szeroką ofertę dań gotowych, soki bez konserwantów, krojone owoce oraz kawę. Nie będzie prowadzona sprzedaż alkoholu oraz papierosów.

Jak mówił w lipcu tego roku Dominik Wartecki, rzecznik prasowy sieci Take&GO, format był inspirowany amerykańskim AmazonGo. - Podobnie jak w tamtejszych sklepach, tak i do Take&GO wystarczy wejść, wziąć interesujące nas towary i wyjść, bez zbędnego stania przy kasie, dokonując płatności przy użyciu aplikacji połączonej z kartą płatniczą. Wszystko oparte jest o technologię eliminującą kasy - mówił Dominik Wartecki w rozmowie z dlahandlu.pl.