Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Aldi zainwestuje miliard funtów w rozbudowę sieci w Wielkiej Brytaniidlahandlu.pl za Retail Gazette - 16 września 2019 10:14


Aldi zainwestuje miliard funtów w rozbudowę sieci swoich sklepów w ciągu najbliższych dwóch lat. Dyskonter podał tę informację po opublikowaniu „rekordowych wyników finansowych”.

Niemiecki dyskonter odnotował 11-proc. wzrost sprzedaży, do poziomu 11,3 miliarda funtów. Jednak zyski przed opodatkowaniem spadły o 18 proc., do 182,2 mln funtów z powodu ciągłych inwestycji w infrastrukturę i politykę cenową (promocje).

Aldi planuje teraz zwiększyć swoją obecność przy autostradzie M25 (obwodnicy Londynu) z 45  do 100 sklepów do końca 2025 roku.

Sieć planuje również otworzyć kolejne 100 sklepów w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych dwóch lat, część z nich będą stanowiły mniejsze sklepy ("Local").

- Chociaż nasza ekspansja obejmie całą Wielką Brytanię, zwiększamy naszą koncentrację na Londynie, gdzie nasz udział w rynku wynosi zaledwie 3,4 procent, w porównaniu do 8,1 procent w skali kraju - powiedział Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi UK i Irlandii. - Londyńczycy regularnie informują nas, że przeniosą się na zakupy do Aldi, jeśli w pobliżu będzie taki sklep, więc w stolicy mamy znacząca szansa na rozwój - dodał.

Aldi ma obecnie 840 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.