Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piotr i Paweł chce zamknąć porozumienia z wierzycielami do końca roku, a rebranding do końca 2020dlahandlu.pl - 18 września 2019 11:30


„Zakładamy, że uda nam się zamknąć porozumienie z wierzycielami i doprowadzić do głosowania nad układem jeszcze w tym roku. Przy wsparciu inwestora koncentrujemy się na spłacie zobowiązań, negocjacjach umów i odbudowaniu potencjału logistycznego. Dotychczas podpisaliśmy lub odnowiliśmy kontrakty z ponad 200 dostawcami. Wkrótce powinniśmy osiągnąć docelową ofertę logistyczną dla naszych partnerów handlowych i sklepów własnych - informuje zarząd spółek.

- Obecnie czekamy na uprawomocnienie się złożonych spisów wierzytelności dla każdej ze spółek będącej w sanacji. Po potwierdzeniu ich przez sąd przystąpimy do przygotowania propozycji układowych. Sukcesywnie pracujemy nad szczegółowym planem rebrandingu poszczególnych sklepów Piotr i Paweł (na placówki SPAR - red). Cały proces chcemy zamknąć najpóźniej do końca przyszłego roku - napisano w oświadczeniu sieci.

Jednocześnie firma informuje, że "spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego - napisano w komunikacie spółki.

Firma nie wspomina, że w sierpniu 2019 sąd gospodarczy w Poznaniu umorzył postępowanie sanacyjne spółki Grupa Piotr i Paweł (dwie pozostałe spółki Piotr i Paweł SA oraz Piotr i Paweł Detal nadal są objęte postępowaniem sanacyjnym).

Ostatnio media donosiły, że jedna z placówek - w Rokietnicy została zamknięta a na drzwiach pojawiła się kartka "proszę uregulować czynsz, w przeciwnym razie zmuszeni będziemy podjąć odpowiednie kroki".