Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Nowa fit-kawiarnia w Manufakturzepr - 18 września 2019 14:30


Chude Ciacho to łódzka sieć fit-lokali, założona przez trenera personalnego. Podstawą menu nowej kawiarni działającej od niedawna na rynku Manufaktury w Łodzi są słodkości bez cukru, glutenu i laktozy.

Kawiarnie oferujące zdrowsze wersje słodkości, z wykorzystaniem alternatywnych substancji słodzących, takich jak ksylitol, erytrol czy stewia, a także mieszanek mąk bezglutenowych i produktów bez laktozy, stają się coraz popularniejsze. Widocznym trendem jest poszukiwanie zdrowszych alternatyw bez całkowitej rezygnacji z deserów. 

Właściciele Chudego Ciacha, Marcin Kobylarczyk i Jakub Dębski, podkreślają, że choć w założeniu ich biznes miał przyciągać bywalców siłowni, to szybko okazało się, że sporą część ich gości stanowią rodziny z dziećmi na specjalistycznych dietach: - Z naszej oferty korzystają cukrzycy, osoby chore na celiakię, czy nie tolerujące laktozy – tłumaczą. Jak mówi Marcin Kobylarczyk, lokal w Manufakturze to bardzo ważny moment w rozwoju firmy: - Obecność w Manufakturze to po pierwsze duży prestiż, a po drugie znaczący wzrost rozpoznawalności. 

Kawiarnia mieści się w tzw. Alei Rzemiosł, w zabytkowym budynku naprzeciwko wejścia głównego do galerii handlowej. Lokal ma 50,19 mkw.