Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Perlage na hiszpańskich półkach E.Leclercdlahandlu.pl za PAIH - 20 września 2019 10:51


Polska marka wody mineralnej Perlage od dwóch miesięcy jest dostępna w Hiszpanii. W wejściu do hiszpańskiego supermarketu E. Leclerc pomogło jej madryckie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Od lipca tego roku polska woda pod marką Perlage jest dostępna w jednym ze sklepów sieci E. Leclerc właśnie w Hiszpanii.

- Przedstawiliśmy sieci E. Leclerc kilka ofert polskich producentów wód mineralnych. Najbardziej zainteresowała ich marka Perlag”– zdradza kierownik biura PAIH w Madrycie Wojciech Łopatkiewicz. - Pomogliśmy w wypracowaniu zasad współpracy, nie tylko pod względem finansowym, ale też sprzedażowym. Doradziliśmy m.in. jakie strategie stosują hiszpańscy kupcy – wyjaśnia.

Perlage jest pierwszą polską marką wody mineralnej w sieci E. Leclerc w Hiszpanii. Tamtejszy rynek wód mineralnych jest bardzo hermetyczny.

- Hiszpanię zdominowali krajowi producenci wody mineralnej, którzy należą do unijnych liderów. Walka o własny kawałek tortu jest bardzo trudna, lecz warta świeczki. Hiszpanie, zaraz po Włochach i Niemcach są w czołówce największych konsumentów wody mineralnej w UE”– zaznacza Wojciech Łopatkiewicz z PAIH.
Rozpoczęcie współpracy z siecią E.Leclerc w Hiszpanii to wynik konsekwentnie realizowanego planu rozwoju marki Perlage na świecie.
- Markę premium Perlage wyróżnia to, że jest butelkowana z użyciem specjalnej metody nasycenia CO2 naturalnego pochodzenia. Dzięki temu sposób musowania jest porównywany do tego, które mają najlepsze musujące wina na świecie. Nasza marka jest obecna w wysokiej klasy restauracjach i hotelach, luksusowych galeriach handlowych, występuje też w roli partnera wiodących wydarzeń branżowych. Właśnie w takich miejscach można znaleźć Perlage w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, w Chile, USA, Libii, Japonii, Surinamie, czy Gujanie - mówi Monika Kuzioła, Export Manager marki Perlage.