Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Handel i biura powstaną na terenie Bohema-Strefa Pragadlahandlu.pl - 23 września 2019 12:45


Dział Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank zajmie się komercjalizacją części handlowo-usługowej kompleksu Bohema - Strefa Praga.

Inwestycja Bohema - Strefa Praga powstaje wzdłuż ulicy Szedzkiej i skrzyżowania z ulicą Strzelecką w Warszawie. Na terenie m.in. byłej fabryki Pollena Uroda, która zajmuje powierzchnię ok. 4,3 ha znajduje się 13 budynków historycznych wśród, których zachowały się m.in. takie obiekty jak warzelnia, glicerynownia i kotłownia z charakterystycznym kominem, który ma stanowić centrum kompleksu.

Inwestor OKAM Capital zdecydował się zachować nazewnictwo istniejących budynków. Zabytkowe budynki dawnej fabryki są obecnie etapowo poddawane rewitalizacji. Na terenie inwestycji powstanie kilka nowych budynków o charakterze mieszkalnym i biurowo-handlowo-usługowym. Po zakończeniu pierwszego etapu rewitalizacji powstanie ok. 6 800 m kw. powierzchni komercyjnej. Docelowo cała inwestycja przewiduje łącznie ok. 30 tys. m kw. powierzchni komercyjnej na wynajem.

- Stawiamy na unikalne marki i wyjątkowe koncepty, które na pewno będą przyciągać Warszawiaków i nie tylko – powiedziała Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.