Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Intermarche zamknęło sklep w Kruszwicy. To 6. placówka zlikwidowana w tym rokudlahandlu.pl - 23 września 2019 18:59


Intermarche przy ulicy Spokojnej 23 w Kruszwicy został zamknięte z początkiem września. Przed wakacjami trzymiesięczne wypowiedzenia otrzymali pracownicy marketu - podała mojakrusziwca.pl

Sklep działał 14 lat. Franczyzobiorcą była firma Celebres. Elżbieta Mikołajczyk, prezes zarządu spółki jako przyczyny zakończenia działalności wymieniła opłaty licencyjne i franczyzowe.

- Mimo dobrej sprzedaży nasz sklep nie jest w stanie się rozwijać z uwagi na ograniczony metraż. Nie spełnia zatem standardowych wymiarów jakie markety Intermarche posiadają - dodaje rozmówca.

- Liczymy, że wraz z właścicielem budynku znajdzie się w nasze miejsce inny najemca. Jeśli powstanie w tym miejscu branża spożywcza, będziemy starać się, aby nowy właściciel zatrudnił naszych pracowników - napisano w portalu mojakruszwica.pl

24 lipca w KRS spółki pojawiła się informacja o likwidacji spółki CELEBRES. Jej prezesem była Elżbieta Mikołajczyk. 24 czerwca podjęta została uchwała ZW o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji. Likwidator wezwał wierzycieli spółki do zgłaszania wierzytelności w terminie 3 miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia, czyli do 24 października.

Jest to 6. sklep Intermarche zlikwidowany w 2019 roku. Wcześniej zamknięto placówki w Lubinie, Pile (Atrium Kasztanowa), Łodzi, Rudzie Śląskiej i Krzeszowicach.

Sklep w Pile prowadziła spółka Newry, która od marca 2019 jest w likwidacji. W marcu br. sąd dokonał zabezpieczenia majątku dłużnika przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Magdaleny Ptak. Jednak w maju sąd oddalił wniosek o ogłoszenie jej upadłości, bo majątek spółki był niewystarczający na pokrycie kosztów postępowania.

Rok wcześniej zamknięto 22 placówki. Do sieci należy 208 placówek.

Od 15 lipca nieczynny jest także Intermarche Braniewo, w którym doszło do pożaru.