Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

IKEA: Inwestycje w ochronę klimatu to nie koszt, ale inteligentny biznesdlahandlu.pl - 26 września 2019 11:37


Ingka Group, właściciel większości sklepów IKEA, twierdzi, że do końca roku wyprodukuje tyle energii odnawialnej, ile zużywa, i osiągnie swój cel rok wcześniej, niż pierwotnie planowano.

W ciągu ostatniej dekady Ingka Group zainwestowała 2,5 miliarda euro w farmy wiatrowe, panele słoneczne w swoich sklepach i magazynach, a ostatnio w swoje pierwsze zewnętrzne farmy słoneczne. W tym tygodniu firma objęła 49% udziałów w dwóch amerykańskich farmach fotowoltaicznych, które zaczną działać w ciągu najbliższych kilku miesięcy - dowiedziała się agencja prasowa Reuters.

Prezes Jesper Brodin ogłosił również, że to nie koniec inwestycji: - Bycie odpowiedzialnym za klimat nie jest dodatkowym kosztem. To tak naprawdę inteligentny biznes i tak będzie wyglądał model biznesowy przyszłości. Kosztowne będą paliwa kopalne i nierozsądne wykorzystanie zasobów - powiedział.

Szwedzki gigant meblowy do 2030 r. chce zapobiec emisji większej ilości gazów cieplarnianych niż te, za które sam jest odpowiedzialny.

Deklaracja IKEA nie jest zbiegiem okoliczności: wiele dużych firm podkreśla swoje wysiłki na rzecz klimatu, w tym takie tuzy Google, Amazon i Mars.