Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Eurocash chce mieć większość udziałów we Friscodlahandlu.pl - 1 października 2019 13:10


Eurocash złożył w UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Frisco SA. Obecnie spółka ma 44 proc. udziałów w tej platformie internetowej.

Jak podaje UOKiK wniosek w tej sprawie wpłynął 30 września. - Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach kontroli nad spółką Frisco S.A. z siedzibą w Warszawie. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Eurocash akcji w kapitale zakładowym Frisco (koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów) – napisano w komunikacie UOKiK.

- Już w 2014 r., kiedy zostaliśmy mniejszościowym akcjonariuszem Frisco SA, informowaliśmy, że w przyszłości możemy odkupić pozostałe akcje od funduszy MCI. Jesteśmy więc naturalnym partnerem do rozmów na ten temat, ale na ten moment żadne konkretne decyzje nie zapadły - komentuje Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Działalność prowadzona przez Frisco koncentruje się na detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku na obszarze Warszawy oraz sąsiadujących gmin.

W grudniu 2014 roku Frisco.pl, jeden z największych e-supermarketów w Polsce, który znajduje się w portfelach funduszy z Grupy MCI, pozyskał nowego inwestora strategicznego - spółkę Eurocash. Po częściowym wykupie dotychczasowych akcjonariuszy Frisco.pl oraz dokapitalizowaniu spółki, Eurocash objął około 44 proc. akcji we Frisco.pl. MCI pozostaje akcjonariuszem większościowym w spółce.