Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon chce wdrożyć swoje kasy samoobsługowe na lotniskach i w kinachPAP - 1 października 2019 15:22


Amazon chce wdrożyć opierające się na technologii Go kasy samoobsługowe w sklepach OTG CIBO Express na amerykańskich i kanadyjskich lotniskach oraz w kinach grupy Cineworld’s Regal - podał we wtorek serwis CNBC.

Do grupy Cineworld należy m.in. polska sieć Cinema City.

Amazon chce rozpocząć wdrażanie technologii kas samoobsługowych w sklepach innych firm w pierwszym kwartale 2020 r., a do końca roku planuje uruchomienie jej w kilkuset punktach - podało CNBC powołując się na osoby bliskie sprawie. Pozwoliłoby to amerykańskiemu koncernowi technologicznemu zwiększyć obecność w handlu detalicznym i zdywersyfikować ten obszar przy niższych kosztach niż w przypadku budowy własnych sklepów.

Sklepy stacjonarne Amazon Go opierają się na aplikacjach mobilnych. Klienci, wybierając produkty, skanują ich kody i otrzymują rachunek na telefon, za pomocą którego mogą również dokonać płatności.

Według ubiegłorocznych doniesień agencji Bloomberga Amazon zamierza do końca 2021 r. uruchomić 3 tys. sklepów typu Go. Dotychczas koncern otworzył 16 tego rodzaju punktów sprzedaży. Pierwszy wystartował w styczniu 2018 r.

Według CNBC amerykański koncern chętnie umieszcza podstawowe elementy tego rozwiązania w sklepach innych firm. Obecnie Amazon prowadzi rozmowy na temat udostepnienia technologii Go z siecią sklepów CIBO Express OTG i grupą Cineworld Regal - wynika z doniesień osób znających sprawę. Jak dowiedział się serwis, Amazon rozważa również wykupienie koncesji na stanowiska umieszczane na stadionach baseballowych.

Bezpośrednią konkurencją Amazona w obszarze kas samoobsługowych jest w USA producent oprogramowania firma Microsoft - przypomniał serwis.