Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Multi Poland nowym zarządcą centrów Ferio Konin oraz Sarni Stokdlahandlu.pl - 2 października 2019 11:23


Multi Poland, spółka Multi Corporation - paneuropejskiej, zintegrowanej platformy nieruchomości handlowych w Europie i Turcji, wygrała kontrakt Union Investment na zarządzanie nieruchomościami dwóch centrów handlowych w Polsce: Ferio Konin w Koninie oraz Sarni Stok w Bielsku-Białej począwszy od 1 października 2019 r. Umowy obejmują pełne zarządzanie centrami, z leasingiem i marketingiem włącznie.

Antoine Mocachen, dyrektor zarządzający na Europę Środkową i Wschodnią w Multi Corporation, powiedział: - Podejmujemy się zarządzania centrami handlowymi Ferio Konin i Sarni Stok. Jest to dla nas kolejny krok ku wzmacnianiu zarówno pozycji Multi w Polsce, jak i naszej współpracy z Union od czasu podjęcia się zarządzania centrum handlowym 3Stawy w Katowicach z początkiem 2019 r. Kontynuujemy z powodzeniem naszą ekspansję na polu zarządzania nieruchomościami inwestorów instytucjonalnych skupiając się i konsekwentnie dążąc do realizacji naszego celu, jakim jest stanie się najlepszym usługodawcą zapewniającym pełny zakres zarządzania centrami handlowymi w Europie i Turcji.

Ferio Konin jest dominującym centrum handlowym w regionie, w centralnej Polsce, z dotarciem do ponad 360.000 osób z Konina i okolic. Otwarte w 2008 r., centrum handlowe obejmuje 36.000 mkw. powierzchni handlowej i 74 sklepów reprezentujących międzynarodowych dzierżawców i pokrywających pełne spektrum dziedzin handlu detalicznego. 

Sarni Stok to centrum handlowe w Bielsko-Białej, na Śląsku, z zasięgiem liczącym około 400.000 osób o ponadprzeciętnej sile nabywczej. Centrum to ponad 30.000 mkw. powierzchni handlowej i 73 sklepy.

Obecnie, Multi zarządza łącznie sześcioma centrami handlowymi w Polsce. Jest wśród nich Forum Gdańsk - wielofunkcyjne centrum handlu i rozrywki otwarte w zeszłym roku, centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiu, będące największym centrum handlu, rozrywki i rekreacji na Dolnym Śląsku, a także ukierunkowane na rodzinę centrum handlowe Galeria Pestka w Poznaniu i 3Stawy w Katowicach.