Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kolejne zamknięcia sklepów Piotr i Paweł. Sieć w rok skurczyła się o 74 sklepydlahandlu.pl - 3 października 2019 10:31


Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl franczyzowy sklep Piotr i Paweł w Brwinowie w galerii Brwinów został zamknięty. Na zamkniętej kracie w wejściu do sklepu pojawiła się kartka z informacją o inwentaryzacji. W ten sposób sieć skurczyła się do 67 placówek. Rok temu sieć liczyła 141 sklepów.

Ostatnio zamknięto również sklepy z szyldem w Józefosławiu oraz Rokietnicy.

Ponadto, planowany sklep Piotr i Paweł w Starej Iwicznej ostatecznie otworzył się pod szyldem Aldi.

Zgodnie z informacjami ze strony nowego inwestora (SPAR Group) sklepy franczyzowe mogą zdecydować o swoim losie, czyli działać pod logo SPAR jak i wybrać inną franczyzę.

2 października SPAR GROUP sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł (dla której w sierpniu, sąd umorzył postępowanie sanacyjne dla tej spółki - red). Tym samym zrealizowane wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł mają systematycznie zmieniać logo na SPAR.

“Dofinansowaliśmy sieć, aby mogła wykonać założenia postępowania sanacyjnego i przygotowujemy rebranding sklepów. Naszym celem jest, by sieć SPAR osiągnęła w Polsce ponad 150 sklepów do końca 2020 roku” – mówił Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu WASZ SKLEP SPAR.