Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Premium Park Łowicz dołączy do marki Stop Shopdlahandlu.pl - 4 października 2019 09:56


Fortis Investments sfinalizował sprzedaż Premium Park Łowicz na rzecz IMMOFINANZ – inwestora i właściciela europejskiej marki parków handlowych STOP SHOP.

Premium Park Łowicz oferuje klientom jedyne w mieście oddziały wielu sklepów sieciowych. W lokalach prowadzą działalność sklepy renomowanych marek, takich jak: Polo Market, CCC, KiK, Pepco, Neonet, Deichmann, Hebe czy Empik. W czerwcu 2019 roku, po zrealizowanej rozbudowie, dołączyli do nich nowi najemcy, a wśród nich takie marki jak: TEDi, Rossmann, Smyk, Quiosque i 4F. Powierzchnia najmu w parku wynosi niemal 8.000 m kw. z łącznie 20 sklepami i 200 miejscami parkingowymi. Obiekt jest w 100% skomercjalizowany.

Nieruchomość dołączy do marki STOP SHOP jako ósmy działający park handlowy na terenie Polski. STOP SHOP to marka IMMOFINANZ dla parków handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest określana mianem atrakcyjnego i praktycznego lokalnego operatora oferującego zróżnicowany asortyment produktów w dobrej cenie. Marka jest obecna w Legnicy, Mławie, Żarach, Kętrzynie, Włocławku, Szczytnie i Świnoujściu.

W przygotowaniu transakcji grupę Fortis wpierała firma Colliers International. 

Grupa Fortis działa w polskiej branży deweloperskiej od 2007 roku. Firma ma duże doświadczenie w realizacji obiektów komercyjnych oraz wielorodzinnych inwestycji mieszkalnych. W ciągu ostatnich kilku lat oddała do użytkowania ponad 150 mieszkań oraz rewitalizowała kamienice o charakterze usługowo-mieszkalnym. Od 2016 roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, deweloper przygotowuje projekty parków handlowych pod marką PREMIUM PARK. Obecnie grupa skupia się na realizacji parków handlowych m. in. w Prudniku i Strzelcach Opolskich oraz rozwija inwestycje mieszkaniowe.